W jakich sprawach powinien nam pomóc prawnik w RFN?

Posted on 15/02/2023 7:47am

Członkostwo Polski w Unii Europejskiej a także bezpośrednie sąsiedztwo z niemieckim sąsiadem są przyczyną dużego ruchu na niemiecko-polskim rynku pracy. Zwiększa się także liczba polskich inwestycji na terenie Niemiec. Wiąże się to ze zwiększonym zapotrzebowaniem na usługi adwokatów specjalizujących się w prawie pracy. Coraz większa ilość kancelarii adwokackich specjalizuje się w tym właśnie zakresie. Są to zarówno adwokaci działający na terenie Niemiec jak i kancelarie posiadające siedziby na terenie Polski. Adwokaci udzielają takich porad zarówno na rzecz pracodawców jak też na rzecz pracowników.
adwokaci w RFN
Niestety jak obrazują europejskie analizy,10 - 20 proc. ogólnej liczby niemieckich imigrantów spotykają niepowodzenia na niemieckim rynku pracy. W Niemczech jest bardzo wielu bezdomnych imigrantów bez zatrudnienia. Często te osoby stają się alkoholikami. Niebezpieczny jest nadal jeszcze panujący w Polsce mit, że w Niemczech czeka na nas idealna, świetnie płatna praca (polecamy też) co stanowi pokusę zwłaszcza osoby zamieszkujące polską prowincję, które niewielkie mają perspektywy na znalezienie dobrej pracy we własnej ojczyźnie. W dodatku mit ten szerzy się niczym choroba zakaźna! Wystarczy tylko że jeden ze wsi naopowiada jak to wspaniale żyje mu się w tym niemieckim kraju, a już pociąga za sobą połowę miejscowości. Niestety, zwłaszcza jeśli ktoś jedzie "w ciemno", często bywa niemile zaskoczony. Okazuje się bowiem, że o pracę za naszą zachodnią granicą wcale nie tak łatwo.
Nic więc dziwnego że adwokaci w Niemczech balduin-pfnuer.de/ mają tłumy klientów. Główne przedmioty którymi się oni absorbują są: odzyskiwanie zaległych należnych wynagrodzeń za pracę, ochrona pracownika przed niesłusznym wypowiedzeniem umowy, sporządzanie a także analizowanie umów o pracę, także umów dla spółek, doradztwo prawne pomoc prawna Częstochowa dla pracodawców, przygotowywanie wypowiedzeń, obrona w postępowaniach dotyczących tak zwanej „pracy na czarno”, i wiele, wiele innych. Aby jednak ustrzec się konieczności usług adwokata w Niemczech, proponuję się dobrze do tej tak ważnej decyzji o wyjeździe przyszykować. Najważniejsze nie jechać "w ciemno" lecz do konkretnego, spodziewającego się naszej osoby pracodawcy oraz znać chociażby podstawy języka niemieckiego.

Tags: Niemcy, porady, praca, usługi, umowy, kancelarie, adwokaci