Skąd bierze się popularność książek cyfrowych, jak można wydać własnego e-booka.

Posted on 09/10/2022 7:19am

Książki w formie elektronicznej są coraz bardziej popularne wśród czytelników. W sklepach kupić można sporo modeli specjalnych czytników, zapewniających bardzo dobrą jakość tekstu bez męczenia oczu. Ogromnym plusem takiego czytnika, który będzie wielkości małej książki jest bardzo duża uniwersalność.

Nową książkę zwyczajnie wgrywa się do pamięci urządzenia i można ją w wolnym czasie czytać, a takich książek można ze sobą nosić nawet kilka tysięcy jednocześnie. Dodatkowo coraz większą ilość nowych książek wydaje się także w elektronicznej postaci, tak więc do nich jest naprawdę bardzo duży. Na tego typu popularności będą również korzystali pisarze, zwłaszcza ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pisarstwem. Wydanie i dystrybucja papierowej książki przeważnie będą przekraczać możliwości zdecydowanej ich większości, lecz w przypadku e-bookow jest zupełnie inaczej. Tutaj koszty są znacznie niższe, będą wynosić niedużą część tego, co wersja papierowa, więc możliwości dla początkujących pisarzy na znalezienie czytelników są nieporównywalnie wyższe.czytnik ebooków
Author: Maria Elena
Source: http://www.flickr.com
Sporo osób zapoznawszy się z tą informacją zapewne zapyta, jak wydać ebooka. Po pierwsze powinno się zacząć od tego, aby książka była zapisana w jakieś elektronicznej postaci, obecnie nie powinno być z tym raczej żadnych problemów. Oczywiście plik w wordzie nie będzie się jeszcze nadawał do publikacji, z tego też powodu powinno się przeprowadzić różne prace przygotowawcze, czyli opracowanie okładki, korekta tekstu i na koniec skład.

Intrygujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, kliknij ten link. W tamtym miejscu czeka na Ciebie więcej bonusów - one też Cię bardzo zainteresują.

Dopiero po wszystkich tych operacjach książka będzie miała postać umożliwiającą jej dalszą dystrybucję. Równolegle należy się zastanowić, jakimi sposobami dotrzeć do ewentualnych czytelników, różnych sposobów sprzedaży swojej książki również jest kilka.

Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z oferty jednego z wydawnictw, które za pewien procent od zysków zajmie się całościowym przygotowaniem książki, a dodatkowo zadba o jej promocję i dystrybucję. Jeżeli ktoś zastanawia się, gdzie wydać e-booka, jakiego właśnie napisał to na pewno taką opcję można mu polecić, bo zwyczajnie będzie opłacalna.

Tags: książki, e-booki, autorzy, pisarze, okładki