Reklama radiowa - jej zalety i wady, jak również jej charakterystyka.

Posted on 10/03/2019 7:39am

Różne istnieją postacie reklamy. Najbardziej istotne są ciągle reklamy pokazywane w tzw. starych mediach, czyli radiu, gazetach oraz telewizji. To one stwarzają największą ilość środków i to dla tego kosztują one bardzo dużo pieniędzy. Jako przykład można zaserwować radio i reklamę w radiu. Reklama radiowa to taka metoda promocji, której podstawowe założenia dotyczą słuchania. Niewątpliwie, iż radio nadal jest bardzo dochodowym punktem na publikowanie kampanii reklamowych. Rozróżnia się kilka kategorii reklamy radiowej. Podstawową jest segregacja ze względu zakresu działania reklamy. Przykładowo publikowana przez stacje radiowe regionalne albo międzynarodowe.


radiowa reklama
Author: Ryan Hyde
Source: http://www.flickr.com
Następną cechą nadawania reklamy radiowej jest to, że stacja radiowa posiada określoną grupę słuchaczy, czyli jest nastawiona na szczególnym segmencie rynku. Właśnie to jest powód, żeby umieszczać reklamę w radiu. Z odpowiednią reklamą trafi się w taki rynek i taką grupę odbiorców, do których skierowana jest reklama. Podstawową zaletą radia jest fakt, że istnieje w życiu nowoczesnego człowieka zawsze. W zasadzie nie istotne jest kiedy się przebywa, czy w pracy, czy też w centrum handlowym. Następną cechą jest koszt owej reklamy, ponieważ reklama radiowa (pełna oferta do przejrzenia w tej witrynie) kosztuje znacznie mniej, aniżeli na przykład reklama emitowana w telewizji.


Opisać reklamę radiową można różnorako. Fundamentalna norma to prostota oraz przyjemne dla ucha hasła reklamowe. Niestety takie reklamy posiadają także wady. Najbardziej ryzykowne jest to, iż w radiu każde puszczane informacje są migawkowe. Przyczyną jest szybki okres trwania treści i ich powierzchowność, a ma to miejsce dlatego, że bardzo wiele ludzi nie koncentruje się na treściach w radiu. Jednakże nie można zabrać radiu tego, iż
radio
Author: First Austria
Source: First Austria
codziennie puszcza je nawet 75 procent Polaków, zasadniczo w każdym wieku. Statystycznie godziny spędzone na odsłuchiwaniu radia wynosi około pięciu godzin.

Wyszczególnić da się kilka gatunków reklam radiowych. Pierwszym jest dżingiel. Dżingiel to krótka reklama, zwykle nadawana jako piosenka. Innymi kształtami reklamy są przykładowo rozmowy sponsorowane, czy najbardziej popularne są spoty reklamowe. Z pewnością jednakże reklama radiowa warta jest miana popularnej formy reklamowania produktów.

Tags: radio, reklama, SPOT