Pielęgnowanie uczuć w związku dwojga ludzi

Posted on 10/01/2021 1:49pm

Jak przeciwdziałać monotonii w małżeństwie i wzmacniać poczucie więzi? Na te pytania spróbuję odpowiedzieć w niniejszym artykule. Każde z dwojga ludzi w związku stanowi autonomiczną jednostkę, posiada inne spojrzenie na świat. Dzielcie się swymi opiniami, rozmawiajcie szczerze. Nie wstydźcie się rozmawiać o własnych emocjach. Podkreślajcie, iż ogromnie wam na sobie zależy. Kiedy niekiedy miło jest dostać od małżonka SMS z informacją: „Kocham Cię bardzo”.Kabaretki
Author: Amazing Girl
Source: http://amazinggirl.pl

Wspierajcie się w trudnych chwilach. Pamiętajcie, żeby od czasu do czasu zaskakiwać się czymś miłym – przynieść podarek bez okazji, zaaranżować wspólną wyprawę , wybrać się na basen, do kina bądź do restauracji. Może warto przemyśleć przygotowanie potraw wraz z małżonkiem? Z pewnością wspólne „pichcenie” będzie o wiele przyjemniejsze niż sytuacja, kiedy zmęczona żona stawia partnerowi obiadek na stole. W jaki sposób możemy uatrakcyjnić intymną sferę?

Bez ogródek mówcie o swoich pragnieniach oraz fantazjach erotycznych. Pomyślcie o afrodyzjakach lub wykorzystaniu gadżetów erotycznych. Pomogą kabaretki, ponętne pończoszki, lub też inna ładna bielizna bielizna.

W miarę upływu lat poczucie obustronnej sympatii zmniejsza się. Jest to etap naturalny. Zwiększa się poczucie ograniczenia wolności, zaś fascynacja erotyczna maleje. Pary wówczas w wielu przypadkach wybierają najprostsze rozwiązanie – separacja. Uczucie wygasło, a więc nie warto się starać. Jak możemy przeciwstawiać się rutynie ? Przypominajcie sobą chwile narzeczeństwa.

Jeżeli chcesz wyszukać następne artykuły wiążące się z analizowanym tu zagadnieniem, zobacz ofertę na stronie publikującym pokrewne dane.

Pobudzajcie wzajemną fascynację erotyczną przez wstrzemięźliwość od siebie. Czasowa abstynencja, choć niemodna, na pewno skutecznie podniesie wzajemne pożądanie. W nagrodę bielizna erotyczna z pewnością nie zaszkodzi żadnej ze stron.


Podejmujcie wspólne działania, zróbcie remont mieszkania albo grajcie w karty. Wspólnie spędzany czas zbliży was do siebie. Nie każcie domyślać się partnerowi, o co wam chodzi. Małżonek nie może zgadnąć czego aktualnie oczekujecie. Pracujcie nad komunikacją w związku. Szczerość to podstawa. Rozmowa jest dialogiem. Starajcie się poznać punkt widzenia małżonka. Nie oczekujcie sielanki, nie wykazując inicjatywy. Wiele zależy od naszych wyobrażeń o pomyślnym związku. Pragnienie utrzymania związku warunkuje motywację do szukania porozumienia oraz znoszenia niewygód.

Jednak przede wszystkim umiejcie docenić bliskość ukochanego, ukochanej oraz zadbajcie o własny rozwój osobisty, bowiem będąc szczęśliwym z samym sobą, łatwiej będzie wam cieszyć się ze związku.

Tags: bielizna, małżeństwo