Najważniejsze atrakcje turystyczne w rejonie Pienin, o czym trzeba pamiętać rezerwując nocleg w tym rejonie.

Posted on 28/04/2021 1:40pm

Jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski są Pieniny. Szacuje się, że pod względem ilości turystów znajdują się one na drugim miejscu, zaraz po najbardziej popularnych Tatrach. Pieniny mogą naprawdę sporo zaoferować, zwłaszcza jeśli chodzi o aktywny wypoczynek na łonie natury, a dobre połączenia kolejowe oraz drogowe oraz rozbudowana baza kwater powodują, że turyści niezwykle chętnie przybywają do tego miejsca.

szczawnica
Pieniny to doskonała lokalizacja przede wszystkim na wędrówki po górach. Wytyczono w nich szereg szlaków przeznaczonych zarówno dla zaawansowanych piechurów, jak i niedzielnych amatorów pragnących skosztować choć trochę z piękna tych wspaniałych gór. Okoliczne lasy są bardzo bogate jeśli chodzi o rośliny i zwierzęta, spotkać w nich nawet można żmije, wilki i niedźwiedzie. Coraz popularniejsza staje się w Pieninach również turystyka na rowerach, powstają kolejne ścieżki dedykowane amatorom jeżdżenia na dwóch kółkach. Dzięki temu wszystkiemu oraz walorom przyrodniczym popularność tego rejonu cały czas rośnie.

Tak duże zainteresowanie Pieninami ze strony turystów sprawiło, że baza noclegów w tej okolicy jest bardzo dobrze rozbudowana. Pieniny noclegi mogą coś zaoferować dla każdego turysty, czy jest to wycieczka szkolna, rodzina z małym dziećmi czy szukający trochę więcej wygody biznesmen.

Zobacz oprócz tego takie ciekawe wskazówki z witryny (https://www.raksa.com.pl/category/odziez-zeglarska-pianki-neoprenowe-damskie), które przeczytasz pod tym odsyłaczem - one również przedstawiają to zagadnienie.

W mniejszych i większych miejscowościach turystycznych z tego regionu dostępne są przede wszystkim najróżniejsze ośrodki wczasowe i domki, sporo jest również prywatnych pokoi zlokalizowanych zwyczajnie w domach mieszkańców.nocleg
Author: Matthias Mueller
Source: http://www.flickr.com
Coraz bardziej rozbudowana jest sieć wysokiej klasy pensjonatów oraz hoteli, kierujących swoją propozycję dla gości którzy wymagają dużo wyższego standardu. Z powodu ogromnej popularności wśród turystów pamiętać należy o tym, aby noclegi szczawnica w pewnych okresach roku odpowiednio wcześnie rezerwować, bo mogą być problemy z wolnymi miejscami. Na pewno może tak być w okresie ferii zimowych i sylwestra, lecz w dłuższe weekendy i w czasie wakacji również sporo kwater może być pozajmowane (sprawdź tutaj: pensjonaty Szczawnica).

Tags: nocleg, wycieczka, pensjonat, Pieniny