Karta kredytowa – jak działa oraz czy pożądane byłoby ją posiadać?

Posted on 24/01/2021 7:41am

Karty kredytowe są narzędziem – jednym z paru instrumentów płatniczych, jaki ma swoje plusy i minusy.


Jeżeli trafiają do dłoni odpowiedzialnych osób, które potrafią mądrze i świadomie z nich korzystać, to przeważą pozytywy.


ranking kart kredytowych
Author: Forest and Kim Starr
Source: http://www.flickr.com


Jeśli jednak korzystają z nich ludzie nie zachowujący umiaru w wydatkach oraz nie kontrolujące na bieżąco stanu swoich finansów, wówczas karta kredytowa w ich dłoniach będzie niczym żyletka. Trudno będzie się nią posługiwać oraz równocześnie nie zrobić sobie szkody.


Wygoda korzystania z karty kredytowej, która jest jej najogromniejszym walorem, jest też jej najogromniejszym przekleństwem. Osoby, jakie wpadły w spiralę kredytów częstokroć to właśnie dług na karcie kredytowej pokazują jako początkowy etap własnych problemów finansowych. Jednakże musimy powiedzieć bez ogródek – to nie karta kredytowa jest zła! Najczęściej przyczyną kłopotów jest nasze postępowanie a także brak odpowiedzialności, tylko czasami wynikający z braku informacji. Karty kredytowe nie są w żaden sposób powiązane z naszym kontem . Są niezależnym bankowym produktem, który de facto jest przyznaną nam pożyczką z wyznaczonym górnym limitem, na przykład 10 000 zł. Płacąc kartą kredytową wydajemy pieniążki banku.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej na opisywany temat? To bardzo dobrze, gdyż pod linkiem (http://reset2.pl/oferta/standard/r2faktury) znajdziesz interesujące dane, które Cię wciągną.

Jest to nadzwyczaj wygodne, ale ma także swe minusy – przy odrobinie nieuwagi można wydać więcej pieniążków, niż będziemy mogli zwrócić w danym okresie rozliczeniowym.
Łatwo się zapomnieć, dlatego że w wypadku kart kredytowych możliwość płacenia utracimy dopiero po osiągnięciu limitu a banki dbają, ażeby był on jak najwyższy. zyskują bowiem wtenczas, gdy my nie spłacamy zobowiązania. Nim zdecydujesz się na taką kartę kredytową, przejrzyj ranking kart kredytowych.

Tags: czas, części, zysk, płace