Jakim sposobem można zabezpieczyć posiadany smartfon przed mechanicznymi uszkodzeniami, jak wybrać dobre etui.

Posted on 08/12/2022 7:14am

Większość posiadaczy nowych smartfonów przez pierwsze dni po ich zakupie obchodzi się z nimi jak z jajkiem. Uważanie aby przypadkiem czegoś nie zarysować albo ubrudzić, noszenie filii ochronnej czy mycie rąk przed użyciem to coś zupełnie normalnego i nie trzeba z tego powodu wysyłać nikogo do specjalisty.


Wystarczy że minie tych parę dni, i nagle zaczyna się wszystko zmieniać, nagle przestają przeszkadzać brudne po pracach w warsztacie palce na obudowie czy trzymanie aparatu przez cały dzień w kieszeni z zestawem kluczy. I to też jest normalne, bo telefon obecnie jest po prostu zwykłym narzędziem do codziennego używania. Co oczywiście nie znaczy, że nie trzeba go szanować, bo przez to będzie on mógł dłużej służyć swojemu właścicielowi.

Tak więc jeżeli ktoś będzie czuł potrzebę zadbania o swój najnowszy nabytek, to przykładowo może zastanowić się nad zakupem do niego odpowiedniego etui. Taki gadżet będzie kosztował co najwyżej sto złotych, a bardzo dobrze zabezpieczy sprzęt warty nawet kilkanaście razy więcej.

etui na telefon
Author: Elisa Fair
Source: http://www.flickr.com
W komisach i sklepach można znaleźć bardzo duży wybór najróżniejszych etui na komórki. Są i najtańsze, sprowadzane zapewne z Azji przez jakiegoś lokalnego biznesmena, i dużo droższe oryginalne, albo przynajmniej takie udające. Jeśli więc ktoś poszukuje etui, to w pierwszej kolejności musi sprawdzić, czy spasuje on do danego urządzenia - do wszystkich modeli marki Asus. W teorii jak będzie na nim pisało że pasuje, to rzeczywiście tak będzie, lecz przy najtańszych modelach czasami jednak różnie to wygląda.


Istotną kwestią będzie też, z czego etui skórzane etui na długopisy jest zrobione - . Najmniej kosztują modele zrobione z plastiku, ale nie zapewniają one zbyt dużej ochrony, znacznie lepiej w tej roli będą się sprawdzać etui zrobione z miękkiego silikonu, jaki bardzo dobrze będzie amortyzował różne upadki. Jeśli ktoś chciałby zdecydować się na coś lepszego, to również bez większych problemów coś dla siebie znajdzie, w tym segmencie popularnością się cieszą etui zrobione z włókien węglowych, poliwęglanów oraz klasycznej skóry.

Tags: palce, sklep, silikon, smartfon