Jakiego rodzaju kroki trzeba zrobić, żeby otworzyć firmę w Niemczech?

Posted on 18/01/2021 5:45pm

Dzisiaj bardzo często stosowane jest zakładanie firmy na terenie Niemiec. Stosunkowo nieduża różnica jeśli chodzi o odległość jest także ogromną różnicą, jeśli chodziłoby o sprawy formalne.


Brak konieczności opłacania składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz przejrzyste przepisy kuszą coraz liczniejszą grupę przedsiębiorców.


Jeśli pragniemy założyć firmę w Niemczech, powinniśmy najpierw dobrać rodzaj takiej firmy. Mogłaby to być m.in.

Szalenie nam przyjemnie, że nasz artykuł zostawił po sobie miłe uczucie. Pragniemy namówić Cię do kolejnej strony - tam można zobaczyć także (http://www.workservice.pl/praca/produkcja/mielec/) inne wpisy.

spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (GmBH), spółka osobowa, samozatrudnienie lub przedstawicielstwo. Wcześniej należy pójść do urzędu do spraw przemysłu, czyli das Gewerbeamt. Mieści się on w ratuszu lub na obszarze urzędu miasta. Trzeba także wnieść niewielką opłatę meldunkową. Jeśli osoba, którą interesuje swoja firma w Niemczech pracuje jako rzemieślnik, czyli np. krawiec czy zielarz, musi zalegalizować własny certyfikat w MSZ oraz Związku Rzemiosła, a także zarejestrować się w tamtejszej Izbie Rzemieślniczej. Konkretny wykaz zawodów, które uznawane są za zawody rzemieślnicze znajduje się w internecie.
button reklamowy
Author: Sam Howzit
Source: http://www.flickr.com


Następnym etapem jest wynajęcie biura spółki oraz wyrobienie rachunku firmowego. Należy także zarejestrować firmę w odpowiednich instytucjach. Chodzi o urząd skarbowy czy też Izbę Przemysłowo-Handlową.


Dla Polaków niezwykle miłą informacją będzie to, że podatek od działalności gospodarczej należy opłacać dopiero wtedy, kiedy dochody firmy przekroczą kwotę, która wolna jest od opodatkowania.

Jeżeli zainteresowały Cię opisy w naszym artykule, to kliknij w podany link oraz czytaj na stronie (http://www.franklincovey.pl/szkolenia/) szczegółowych wiadomości.

Chodzi tutaj aż o 24500 euro. Z drugiej jednak strony, należy płacić relatywnie wysokie opłaty na ubezpieczenie zdrowotne.

Tags: biura, spółki, zatrudnienie, dochody, instytucja