Jak zaprojektować billboardy? Poznaj parę zaleceń, które mogą być dla ciebie przydatne

Posted on 05/03/2021 8:13am

Jeśli stoisz przed wyzwaniem zrobienia billboardu, a wcześniej tego nie robiłeś, przyda ci się kilka pożytecznych rad, dzięki którym ustrzeżesz się niepowodzenia w tej dziedzinie. Trzeba bowiem wiedzieć, co mieć na uwadze, a wszystko pójdzie po twojej myśli i skutecznie zareklamujesz konkretne towary bądź usługi.

billboardy
Author: Azchael
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze, billboard to jeden z materiałów reklamowych, zatem musi przyciągać spojrzenia i przebić się przez natłok innych reklam tego typu. Billboardy są stawiane przy drogach, z tej przyczyny kierowcy i pasażerowie nie mają dużo czasu, aby się im przypatrzeć. W chwili, gdy obok niego przejeżdżają, muszą dostać wszystkie niezbędne im informacje, a ich oczy najpierw skupiają się na środku billboardu. To w tym miejscu musi być zamieszczone sedno reklamy.

Plakat naklejony na billboardzie musi być prosty, a jego układ przemyślany. Dobrze jest zredukować ilość słów, by każdy miał szansę przeczytania całej wiadomości, np medas-media.com.pl. Liczy się też właściwej wielkości czcionka i żywe kolory, jakie łatwiej zapadają w pamięć. Sukces często odnoszą billboardy ze szczyptą zaskoczenia - np. zaskakującym obrazem.

Ten artykuł jest nieprawdopodobnie zajmujący? Jeśli tak, to zobacz również inne polecane firmy bhp warszawa treści, gdyż wydają się być równie ciekawe oraz wciągną Cię całkiem.





Warto też stawiać na humor, gdy tylko nasze towary albo usługi dają się zareklamować w zabawny sposób. Jeśli nie - musimy użyć innych elementów. Zanim zdecydujemy się na umieszczenie wykonanej reklamy na billboardzie, powinniśmy wydrukować ją i dokładnie się jej przyjrzeć, aby skontrolować czy nigdzie nie zrobiliśmy błędu oraz czy wzbudza zaciekawienie, jakiego się spodziewaliśmy.

Gdy czegoś jej brakuje, musimy dłużej popracować, by osiągnąć zamierzony rezultat.

Kiedy przekonasz się, że omawiany w tym miejscu post jest godny uwagi, kliknij ten link, a zobaczysz więcej informacji analogicznych tekstów.

Zawsze też można zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy w kompetentny sposób zrobią nasz billboard bądź naprowadzą nas na odpowiedni kierunek naszych prac (przeczytaj na ten temat). Największymi uchybieniami jest za mała czcionka albo za małe grafiki, jakie nie są zauważalne z daleka.

Nie spisują się również za jasne kolory, tym bardziej, iż jeśli użyjemy gorszej jakości farby, szybko wyblakną, przez co mało co będzie widać. Gdy wykorzystasz niniejsze wskazówki, z pewnością możesz liczyć na rezultat, jakiego oczekiwałeś. Najważniejsze to odpowiedni projekt, więc starannie przemyśl każdy jego szczegół.

Tags: reklama, jakość, sukces