Co należy do zadań osoby, jaka szuka zatrudnienia na takim stanowisku jak gospodarz?

Posted on 15/02/2023 8:28am

Czy wiesz, że od osób, jakie pragną pracować jako stróż danego obiektu, nie stawia się zazwyczaj jakichś wyśrubowanych wymogów? Naturalnie preferowane są osoby, które mogą wykazać się wykształceniem np. licealnym, znają przepisy przeciwpożarowe oraz ew. posiadają już doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.


Kolokwialne oznaczenie takiego stanowiska to odźwierny, jednak w anonsach o pracę stosuje się też nazwy: stróż.


Do jego obowiązków należałoby utrzymywanie czystości na określonym obszarze, którym mógłby być przykładowo dom czy też stadion. Ponadto w niektórych przypadkach (np. opieka nad budynkiem mieszkaniowym), tego typu dozorca posiada przymus utrzymywania porządku nad obszarem przylegającym do takiej posiadłości. Poza tym taki dozór tyczy się też mienia, które mieści się w dozorowanym przez niego budynku. To właśnie z dozorcą, jako z osobą pierwszego kontaktu będzie rozmawiał ktoś, kto zamierza taki teren zwiedzić. Innymi słowami profesjonalny gospodarz musi poza obowiązkiem troszczenia się o estetykę oraz stan techniczny obiektu, odznaczać się także umiejętnościami interpersonalnymi.
poszukiwania
Author: Ttaaj
Source: http://www.flickr.com


Do innych obowiązków osoby, która funkcjonuje na takim etacie jak dozorca jest też zapisywanie osób, które wchodzą oraz wychodzą z obiektu, nad jakim posiada on swój dozór. Taki pracownik wykonuje też małe prace konserwacyjne czy związane z utrzymywaniem porządku.


W ich ramach może np. zamiatać gałęzie przed wejściem do budynku lub otwierać okna, aby przewietrzyć środek takiego obiektu. Pensje na tym etacie nie należą do największych, jednak ma to swe powody. Praca (zobacz aktualne oferty pracy dla mężczyzn) nie jest wymagająca ani skomplikowana.

Tags: obowiązek, kontakt, obowiązki